Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Dzień Ziemi

24-04-2018

     Jak co roku w kwietniu przypomnieliśmy w naszej szkole o Światowym Dniu Ziemi. W ramach tegorocznych obchodów :

 • 20 kwietnia 2018 r. uczestnicy Koła Młodych Przyrodników z klas VD i VA pod opieką
  p. Agnieszki Morzy przygotowali apel, podczas którego zaprezentowali inscenizację o tematyce ekologicznej pt. „Paweł i Gaweł” oraz  prezentację mającą na celu uświadomienie współczesnych zagrożeń Ziemi i sposobów ich rozwiązania. Inscenizacje przeplatały piosenki uczennic przygotowanych przez panią Urszulę Wasiluk.
 
 • Dzięki inicjatywie pani Agnieszki Petelskiej trzy grupy uczniów z klas: VD, VIIA i VIIB pod opieką nauczycielek przyrody wzięły udział w „Ekspedycji poznawczej Narwiańskiego Parku Narodowego”. W ramach projektu jeszcze zimą odbyła się prezentacja walorów Narwiańskiego Parku Narodowego na terenie naszej szkoły. 23 kwietnia 2018 r. odwiedziliśmy siedzibę NPN parku w Kurowie  i uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych i terenowych zapoznających nas szczegółowo z przyrodą najbliższego nam parku narodowego. Ostatnim etapem projektu będzie opracowanie przez każdą z grup raportów z ekspedycji, które wezmą udział w konkursie
  na najlepszą prezentację parku. Już dziś liczymy na wygraną!
   
 
 • Zainteresowani ekologią piątoklasiści 24 kwietnia 2018 r. wzięli udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym „Parki narodowe” zorganizowanym przez SP 44 w Białymstoku. III miejsce zdobył Adam Weremiuk z kl. VD, wyróżnienia natomiast Maria Skutnik z kl. VC i Karol Łukasiewicz z kl. VA.  Gratulujemy im serdecznie!
 
 • O konieczności ochrony rzadkich lub zagrożonych wyginięciem roślin, zwierząt czy grzybów przypomniały wystawy  prac naszych uczniów:
        - prac plastycznych pod tytułem „Gatunki chronione” przygotowanej przez p. Irenę Sołowiej,
        - prac przestrzennych  pod tytułem „Różnorodność zwierząt” przygotowanej  pod opieką
          p. Alicji Drewickiej.
 
 • Uczniowie klasy 7b, 7c i 7d przygotowali plakaty na temat: "Smog i efekt cieplarniany - zagrożenia naszej Ziemi". Wystawę plakatów zorganizowano na drugim piętrze naszej szkoły.

 

 

 
Agnieszka Morzy