CZYTELNIA

książka

Upiększa umysł, uszlachetnia serce

książka

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku jest czynna w czasie trwania zajęć dydaktycznych, zgodnie z organizacją roku szkolnego.

Dysponujemy przestronną czytelnią i wypożyczalnią oraz pokojem opracowań zbiorów.
  • W czytelni funkcjonuje Centrum Informacji Multimedialnej z czterema stanowiskami komputerowymi oraz Centrum Informacji o Patronce Szkoły – Świętej Jadwidze Królowej Polski.
  • Oferujemy czytelnikom bogaty księgozbiór woluminów z literatury pięknej i popularnonaukowej, szeroki wybór encyklopedii, słowników, opracowań metodycznych, albumów, zbiór kaset wideo, płyt CD i DVD oraz czasopisma.
  • Uczniowie mogą uczestniczyć w projektach bibliotecznych, organizowanych spotkaniach autorskich, inscenizacjach, montażach słowno – muzycznych, wystawach oraz konkursach: czytelniczych, recytatorskich, poetyckich, plastycznych. Chętnie biorą też udział w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej.
  • Członkowie aktywu bibliotecznego angażują się w prace związane z działalnością biblioteki.
  • Ważnym wydarzeniem w życiu biblioteki jest uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników.

Biblioteka czynna jest codziennie w godzinach 7.40 – 16.30.