Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

FESTYN RODZINNY

14-06-2016

    Dnia 11.06.2016r w SP 50 odbył się festyn rodzinny. Celem imprezy była integracja całej społeczności szkoły, jak również zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego w sposób aktywny i twórczy. Była to również doskonała okazja dla uczniów klas starszych do zaprezentowania swoich talentów tanecznych i wokalnych. Wystąpili laureaci konkursu tańca nowoczesnego. Szkolny chór umilał nam swoim występem cały czas trwania imprezy. Na koniec części artystycznej można było podziwiać triki wykonywane przez uczniów naszej szkoły na hulajnodze.

    Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, m.in.: malowanie twarzy, malowanie na dużych powierzchniach, quiz wiedzy ogólnej na wesoło, gry i zabawy integracyjne, konstruowanie modeli, orgiami, konkursy i zabawy przygotowane przez szkołę językową English Time, stoisko plastyczne przygotowane przez p. A. Starzak. Dzieci i dorośli mieli okazję sprawdzić się na torze przeszkód urządzonym przez nauczycieli w-f’ u. Wiele radości zarówno dużym, jak i małym, dało robienie ogromnych baniek. Dzięki Podlaskiemu Towarzystwu Miłośników Astronomii można było popatrzeć na Słońce oraz zrobić mapy nieba.

    Jak zwykle mogliśmy liczyć na szkołę taneczną Tanmuz, która swoimi pokazami uświetniła naszą uroczystość. Nie zawiodła również straż pożarna oraz policja. Dzieci chętnie zapoznawały się ze sprzętem prezentowanym przez obie służby. Naszą imprezę wsparli również wychowawcy podwórkowi oraz harcerze proponując wiele atrakcyjnych zabaw. Tradycyjnie już w trakcie festynu rodzinnego trwał kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców klas I – III, z którego dochód przeznaczony został na zakup książek do świetlicy szkolnej.

Był to czas pełen wrażeń, pozytywnych emocji i wielu twórczych działań!

    GALERIA:

Tekst: p. Marzena Białkowska