SZKOŁY

książka

Upiększa umysł, uszlachetnia serce

książka

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku jest czynna w czasie trwania zajęć dydaktycznych, zgodnie z organizacją roku szkolnego.

Dysponujemy przestronną czytelnią i wypożyczalnią oraz pokojem opracowań zbiorów.
  • W czytelni funkcjonuje Centrum Informacji Multimedialnej z czterema stanowiskami komputerowymi oraz Centrum Informacji o Patronce Szkoły – Świętej Jadwidze Królowej Polski.
  • Oferujemy czytelnikom bogaty księgozbiór woluminów z literatury pięknej i popularnonaukowej, szeroki wybór encyklopedii, słowników, opracowań metodycznych, albumów, zbiór kaset wideo, płyt CD i DVD oraz czasopisma.
  • Uczniowie mogą uczestniczyć w projektach bibliotecznych, organizowanych spotkaniach autorskich, inscenizacjach, montażach słowno – muzycznych, wystawach oraz konkursach: czytelniczych, recytatorskich, poetyckich, plastycznych. Chętnie biorą też udział w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej.
  • Członkowie aktywu bibliotecznego angażują się w prace związane z działalnością biblioteki.
  • Ważnym wydarzeniem w życiu biblioteki jest uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników.

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku. Zapraszamy!

biblioteki

godziny otwarcia - zapraszamy 🙂

DZIEŃ TYGODNIAGODZINY
PONIEDZIAŁEK8.00 - 15.30
WTOREK8.00 - 15.30
ŚRODA8.00 - 15.30
CZWARTEK8.00 - 15.30
PIĄTEK8.00 - 14.30

słynne cytaty

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Mały Ksiażę

- To niemożliwe. - Tylko jeśli ty w to uwierzysz.

Alicja w Krainie Czarów
IMG_20220211_093316-scaled

Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są dzieci które nie odnalazły jeszcze odpowiedniej książki.

Frank Serafini

Czy nie jest miło pomyśleć, że jutro jest nowy dzień w którym nie ma jeszcze żadnych błędów.

Ania z Zielonego Wzgórza

Żaden akt dobroci, nieważne jak mały, nigdy się nie zmarnuje.

Wszystko sie może zdarzyć

Nikogo takiego jak ty jeszcze tu nie było i nigdy nikt taki jak ty już się tu nie pojawi. Masz tyle do zaoferowania!

Może (Kobi Yamada)

dyżury