Wyniki konkursu „Legendy polskie”

Konkurs „Legendy polskie”  – inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów klas IV, której celem było popularyzowanie wiedzy o polskich legendach oraz rozwijanie zainteresowania kulturą i tradycją narodową.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania najpiękniejszych polskich legend, rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności artystycznych.  Konkurs kształtował również postawy patriotyczne i pogłębiał wiedzę o historii Polski.
Uczestnicy konkursu mogli brać udział indywidualnie lub grupowo.

Zadaniem uczniów było przygotowanie prac związanych z wybraną legendą polską.

Komisja w składzie: pani Anna Hanusiak i pani Agnieszka Mariankowska-Andrejewicz wybrały 4 prace.

Prace oceniane był według następujących kryteriów:

  • zgodność z tematem,
  • pomysłowość i oryginalność,
  • estetyka wykonania.

 

Poniżej przedstawiono wyniki konkursu:

I miejsce – Iga Lenkiewicz i Anastazja Kunina

II miejsce – Patryk Siemieniuk oraz Krzysztof Kapuściński

III miejsce – Zuzanna Skarżyńska

Najlepsze prace zostaną nagrodzone dyplomami oraz nagrodami książkowymi.