Konkurs „Legendy polskie” – inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów klas IV, której celem było popularyzowanie wiedzy o polskich legendach oraz rozwijanie zainteresowania kulturą i tradycją narodową.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania najpiękniejszych polskich legend, rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności artystycznych. Konkurs kształtował również postawy patriotyczne i pogłębiał wiedzę o historii Polski.
Uczestnicy konkursu mogli brać udział indywidualnie lub grupowo.
Zadaniem uczniów było przygotowanie prac związanych z wybraną legendą polską.
Komisja w składzie: pani Anna Hanusiak i pani Agnieszka Mariankowska-Andrejewicz wybrały 4 prace.
Prace oceniane był według następujących kryteriów:
- zgodność z tematem,
- pomysłowość i oryginalność,
- estetyka wykonania.
Poniżej przedstawiono wyniki konkursu:
I miejsce – Iga Lenkiewicz i Anastazja Kunina
II miejsce – Patryk Siemieniuk oraz Krzysztof Kapuściński
III miejsce – Zuzanna Skarżyńska
Najlepsze prace zostaną nagrodzone dyplomami oraz nagrodami książkowymi.




