XX Międzyszkolny Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”

Już po raz dwudziesty 11 kwietnia 2024 r. nasza szkoła zorganizowała święto integracji. W kalendarzu miasta na stałe wpisał się Festiwal Integracyjny „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”, w tym roku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty. Ideą przedsięwzięcia jest ukazanie, że chociaż
różni – możemy wspólnie pracować i bawić się.

Występy uświetniło liczne grono szacownych gości – przedstawicieli Podlaskiego Kuratorium Oświaty, Departamentu Edukacji, Urzędu Marszałkowskiego jak i Rady Miasta Białegostoku. Na scenie zaprezentowały się grupy z  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Białymstoku – Szkoła Podstawowa nr 14, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Barwa”, Prywatnej Szkoły Informatyczno – Językowej z Oddziałami Dwujęzycznymi,  Szkoły Podstawowej nr 49,  Szkoły Podstawowej nr 17, i klasy 0 – III integracyjne z naszej szkoły. Całość brawurowo poprowadziła pani Bożena Puchalska.

Dzieci występowały z wielkim zaangażowaniem, co bardzo cieszyło panie: Bożenę Kuczyńską, Ewelinę Sipko, Dorotę Tiszuk, Justynę Węgierską, Ewę Tylman, Joannę Bielawską, Magdalenę Makarczuk, Annę Szydłowską, Joannę Juchnowską, Wiesławę Kryńską, Marzenę Abuzarebę, Martę Gogiel – Auchimik, Joannę Lipską Hościło, Annę Niewińską, Małgorzatę Owczarczyk, Sylwię Gawędzką, Beatę Pietruczynik, Emilię Stankiewicz, Bożenę Puchalską, Sylwię Timofiejuk, Katarzynę Sidorczuk, Irenę Rostkowską, Alinę Choruży, Ewę Frankowską, Agnieszkę Garstkę, Jolantę Żukowską – nauczycieli, którzy przygotowali uczniów.  Festiwal to nie tylko występy, ale i wspólna zabawa z grupą taneczną Tanmuz, wizyta disneyowskich postaci, pokaz tańca latynoamerykańskiego, a na zakończenie – prezenty, upominki i coś słodkiego dla uczestników, bo tu wszyscy wygrywają.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły, obsłudze technicznej, bez wsparcia i pomocy których nic by się nie udało. Dziękujemy uczniom, opiekunom i ich rodzicom za ogrom wysiłku włożonego w przygotowania – było warto!!!

Do zobaczenie za rok.