Aktualności z Rady Rodziców!

RADA RODZICÓW - PLAN WYDATKÓW 2023/2024

PODSUMOWANIE ZEBRANIA

Frekwencja była niska (18 z 48 osób), co oznacza, że nie osiągnęliśmy kworum. Nie podjeliśmy żadnej wiążącej decyzji o sposobie wydatkowania funduszy oraz nie przegłosowaliśmy ważnych decyzji dotyczących Rady Rodziców. Ostatecznie o wydatkach z uzbieranych środków 2023/2024 zadecyduje Prezydium zgodnie z preliminarzem. Podjęcie ważnych decyzji organizacyjnych funkcjonowania Rady Rodziców w SP50 zostaje przełożone na przyszły rok szkolny i kolejną Radę Rodziców 2024/2025.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie! 👋

Chcielibyśmy podzielić się z Wami podsumowaniem ostatniego zebrania Rady Rodziców. 📆

Niestety, frekwencja była niska (18 z 48 osób), co oznacza, że nie osiągnęliśmy kworum.
Mimo to, mieliśmy przyjemność gościć Panią Dyrektor, która przekazała nam kilka ważnych informacji. 🎓

🏆 Nasza szkoła, SP50, zajęła dumne 15. miejsce wśród podstawówek w Białymstoku za rok 2023, wyprzedzając inne szkoły z oddziałami integracyjnymi o wiele pozycji. Gdyby wyłączyć szkoły prywatne, znajdowalibyśmy się na 5. miejscu! 🌈

💰 Przez ostatnie 2,5 roku, na pomoce dydaktyczne przeznaczyliśmy niemal 33 tys. zł. Niestety, zmagamy się z awariami sprzętu, a aktualnie potrzebujemy środków na maszynę do polerowanie podłogi w sali gimnastycznej.

🛠️ Udało się jednak pozyskać fundusze na modernizację, w tym wymianę części okien i zabezpieczenie trybun.

Nie możemy też zapomnieć wspomnieć, że dyrekcja naszej szkoły ma w zanadrzu wiele ciekawych inicjatyw, które już niedługo zostaną wprowadzone w życie.

🚀 Bądźcie na bieżąco, gdyż już wkrótce będziemy mogli podzielić się więcej szczegółami tych ekscytujących przedsięwzięć!

🧠 Z radością informujemy, że szkoła wkrótce będzie miała ambasadorów zdrowia psychicznego – uczniów i nauczycieli po specjalnych szkoleniach, gotowych pomagać w problemach i prowadzić mediacje rówieśnicze. 🤝

👧👦 W kwestii „stoperka”, dziękujemy za udział w ankiecie. Niestety, wielu uczniów nadal zapomina kart, co sprawia, że musimy szukać nowych rozwiązań.

💸 Co do wpłat na Radę Rodziców – jesteśmy na poziomie 62%. W szkole jest 1070 uczniów, wpłat dokonało 669 osób. Dzięki Waszemu wsparciu, planujemy sfinansować nagrody, akcesoria sportowe, pomoce dydaktyczne, a nawet poprawić infrastrukturę szkolną, w tym klimatyzację do sali informatycznej i betonowe stoły do ping ponga oraz piłkarzyków na podwórko. DOKŁADNE SZCZEGÓŁY PONIŻEJ.

➡️ Dodatkowo, podczas zebrania, Rada Rodziców wraz z Panią Dyrektor przedyskutowała kilka ważnych problemów, w tym kwestię słodyczy oferowanych w sklepiku szkolnym oraz stan toalet. Zobowiązaliśmy się do znalezienia najlepszych rozwiązań dla dobra naszych dzieci. 🍬🚽

🤝 Kim jesteśmy? 🌟 Rada Rodziców to grupa osób, której głęboko zależy na wprowadzaniu dobrych inicjatyw w naszej szkole. Przynależenie do tego wyjątkowego grona daje nam unikalną możliwość prowadzenia otwartych rozmów zarówno z dyrekcją, jak i między rodzicami. Nasze spotkania i działania to efekt poświęcenia naszego wolnego czasu na rzecz dobra naszych dzieci. Wierzymy, że dzięki wspólnym wysiłkom możemy tworzyć lepsze środowisko edukacyjne dla naszych pociech.

Jeśli macie dodatkowe inicjatywy, pomysły, czy potrzeby, jesteśmy otwarci na propozycje. Razem możemy więcej! 💪

Do zobaczenia na kolejnym zebraniu!

NASZYM DZIECIOM

PLANUJEMY

🎉 Mamy w planach nowe atrakcje na placu zabaw dla starszych dzieci! Rozpoczęliśmy zbieranie ofert cenowych na

 • betonowy stół do ping-ponga (tenisa stołowego)
 • betonowy stół – piłkarzyki

Wysłaliśmy 19 zapytań otrzymaliśmy 9 odpowiedzi. Uzyskaliśmy dobre propozycje „cena do jakości”. Rozbieżność cen nas zaskoczyła. Jesteśmy w stałym kontakcie z Dyrekcją Szkoły oraz Panem Kierownikiem Technicznym Marcinem Czarnowskim w celu podjęcia najlepszej decyzji.

ROZWIJAMY PASJE, WSPIERAMY TALENTY DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI NASZYCH DZIECI.

DZIAŁAMY

Ponieważ nie osiągnęliśmy kworum. Plan wydatków zostanie przeanalizowany i  przegłosowany przez Prezydium Rady Rodziców czyli 11 osób. Poniższa lista potrzeb i „burza mózgów” powstała dzięki: Uczniom SP50 (Samorząd  Uczniowski i Panie Opiekunki – ankieta wśród uczniów szkoły), Rodzicom nie tylko z Rady Rodziców, Dyrekcji, Nauczycielom i Kierownikowi Technicznemu, którzy zebrali potrzeby poprawiające komfort Uczniów. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym!

 • książki koniec roku
 • nagrody – konkursy szkolne
 • wkrętaki dwustronne plus końcówki do pracowni technicznej – 25 sztuk 
 • dofinansowanie sportu
 • pilotażowy zakup folii przeciwsłonecznej do jednej sali – folia lustro weneckie przeciwsłoneczne
 • mapy , sprzęt pracownia fizyki
 • tapety dekoracyjno-dydaktyczna – język angielski
 • samorząd uczniowski – wsparcie na rozwój inicjatyw. Wstępnie myślimy o zakupie maszyny do PIN-ów
 • ręka na pulsie – naprawa czerwonego boiska
 • lustra (bezpieczne) do łazienek chłopców – 11 sztuk , w zeszłym roku wyposażone zostały łazienki dziewcząt.
 • podkładki samogojące do pracowni technicznej – 26 sztuk
 • akcja Rady Rodziców 100% wpłaty w klasie – 20% zwrotu dla klasy
 • akcja Rady Rodziców Głosuj na Budżet Obywatelski
 • (50 RR/50 SZKOŁA) klimatyzacja do sali informatycznej 
 • betonowe stoły na plac zabaw (Piłkarzyki i tenis stołowy)(z montażem) – lub kwota samego zakupu jeśli uda nam się zamontować własnymi siłami.
 • w zależności od tego ile funduszy zostanie nam po negocjacjach cenowych danych zakupów planujemy:
  1. dołożyć się do klimatyzacji w drugiej sali informatycznej LUB
  2. dołożyć się do maszyny polerującej salę gimnastyczną – obecna maszyna ma 25 lat LUB
  3. zakupić dodatkowe stojaki rowerowe przed szkołą.

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

📣 PRZYPOMNIENIE O SKŁADKACH NA RADĘ RODZICÓW 📣

Na koniec, chcielibyśmy przypomnieć wszystkim Rodzicom i Opiekunom o znaczeniu wpłat składki na Radę Rodziców. Wasze wsparcie finansowe jest niezbędne do realizacji naszych planów i inicjatyw, które mają na celu ulepszenie życia szkolnego naszych dzieci.
Dla przypomnienia, wpłaty można dokonywać poprzez przelew na konto Rady Rodziców.

 • pierwsze dziecko uczące się w SP 50 – 75 zł
 • drugie dziecko i każde kolejne uczące się w SP 50  – 35 zł


Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 50
z Oddziałami Integracyjnymi
Świętej Jadwigi Królowej Polski
ul. Pułaskiego 96
15-338 Białystok 

(w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza)

Podlasko – Mazurski Bank Spółdzielczy
w Zabłudowie:

Numer konta: 18 8099 0004 0018 0091 3000 0010

Wszystkie środki  w 100% przeznaczane są na rzecz dzieci w ramach działalności statutowej Rady Rodziców.

💖 Jesteśmy wdzięczni za każdą dotychczasową wpłatę i zachęcamy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji, do dołączenia i wsparcia naszej wspólnej sprawy. Razem możemy zrobić jeszcze więcej dla naszych dzieci i szkoły!