Zapoznanie z zawodem dekarza

 

10 listopada 2023 r uczniowie klasy 7E wraz ze swoim wychowawcą Panem Markiem Karłukiem i nauczycielem doradztwa zawodowego Panem Adamem Kirylukiem w ramach zajęć z doradztwa zawodowego zwiedzali Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku. Nasi siódmoklasiści mieli okazję zapoznać się z zawodem dekarza.

Uczniowie zobaczyli Mobilne Centrum Szkoleniowe firmy Blachy Pruszyński, które gościło tego dnia w ZSZ nr 5 w ramach promocji szkolnictwa zawodowego. Zainteresowana młodzież mogła na miejscu porozmawiać z ekspertami firmy Blachy Pruszyński na temat zawodu dekarza, dowiedzieć się jakie są warunki pracy w tym zawodzie.

Następnie nasi uczniowie zapoznali się z oferta edukacyjną szkoły.

Oferta ZSZ nr 5:

  • Technikum nr 5 oferuje kierunki takie jak: technik aranżacji wnętrz- nowy zawód, technik usług fryzjerskich, technik robót wykończeniowych.

  • Szkoła Branżowa I n 5 stopnia oferuje kształcenie w zawodach min. takich jak: fryzjer, murarz tynkarz, monter stolarki budowlanej.

  • Placówka oferuje także klasy wielozawodowe, o profilach zawodowych: kucharza, cukiernika, elektryka, lakiernika samochodowego, mechanika pojazdów samochodowych czy sprzedawcy itp.

Dzięki tej wizycie nasza młodzież mogła zorientować się we współczesnym rynku zawodów, jaki zawód jest dobrze płatny, który daje stabilne zatrudnienie.

Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im . gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku posiada doskonałą bazę dydaktyczną i jest wyposażony
w nowoczesny sprzęt.

Adam Kiryluk