Innowacja pedagogiczna WyGRAne lektury z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości 

Uczniowie kl. 8 J uczestniczyli w innowacji pedagogicznej pt. “WyGRAne lektury” podczas której pracowali metodą projektu edukacyjnego
z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – długopisów 3D oraz drukarki
3 D. Pracując w grupach, stworzyli gry edukacyjne z elementami przestrzennym do lektur: „Pan Tadeusz”, „Balladyna”, „Mały Książę”, „Quo vadis”, „Zemsta”, „Dziady” cz. II oraz „Opowieść wigilijna”. Wszystkie gry planszowe zostały zaprezentowane na forum klasy.

W ten kreatywny sposób uczniowie utrwali informacje dotyczące treści lektur obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty a także poznali przeznaczenie oraz możliwości wykorzystywania długopisów Banach 3D, oraz drukarki 3 D.