Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego konkursu plastycznego „Podwodny świat”

Maj pożegnaliśmy ostatnią podróżą do podwodnego świat rafy koralowej. Było to ostatnie zadanie, które wychowankowie świetlicy wykonali w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…kolorów Świata”. Dzieci z zainteresowaniem najpierw obejrzeli różne albumy i książki z ilustracjami dotyczącymi niesamowitych podwodnych zwierząt. Obejrzeli także prezentację i film edukacyjny na temat rafy koralowej na obszarze Australii i Oceanii. https://fajnepodroze.pl/rafy-koralowe-ciekawostki/   httpshttps://www.youtube.com/watch?v=z-bpmvrrtE8://www.youtube.com/watch?v=L4FOq6QfjDM

Wykonali także prace do, organizowanego przez nauczycieli świetlicy, międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Podwodny świat”. W tym celu wykorzystali naprawdę niesamowite materiały i dzięki swojej wyobraźni i kreatywności stworzyli przepiękne prace. Ponadto konkurs cieszył się dużą popularnością również wśród dzieci z innych szkół i stał sie inspiracją do twórczego przedstawienia tematu z wykorzystaniem przeróżnych technik plastycznych.

Udział w projekcie „Świetliczaki na tropie…kolorów Świata” był niesamowitą przygodą i ciekawym doświadczeniem edukacyjnym dla wychowanków naszej świetlicy oraz wychowawców, którzy razem mogli w interesujący i twórczy sposób odkrywać niesamowite kontynenty świata, poznawać faunę i florę oraz zwyczaje i kulturę ich mieszkańców.

Opracowała: Małgorzata Jabłońska