Rada Rodziców do Rodziców uczniów SP50

Drodzy Rodzice

Chcielibyśmy podzielić się z Wami pewnymi refleksjami i ważnymi informacjami, które są ściśle związane z rozwojem naszych dzieci. To jest coś, co dotyczy nas wszystkich, ponieważ jako rodzice, pragniemy dla naszych dzieci jak najlepszych warunków.

Rodzice Uczniów SP50

   Z przykrością zauważyliśmy, że frekwencja wpłat osiągnęła jedynie 46,5%. Spośród ponad 1000 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 50 w Białymstoku, dokonało niecałe 500 wpłat. Wpłynęło do nas łącznie ok. 30.000 zł, co jest kwotą znacznie niższą od zakładanej w uchwale Rady Rodziców Nr 3/2022/2023 minimalnej sumy 50.000zł.

   W tym roku szkolnym, Rada Rodziców znalazła się w trudnej sytuacji. Aktualny stan konta nadal nie pozwala nam na zakup książek dla wszystkich uczniów klas 1-3 oraz tych z klas 4-8, którzy otrzymają świadectwo z czerwonym paskiem. Biorąc pod uwagę argumenty „za” i „przeciw” płaceniu składek na Radę Rodziców, zważyliśmy słowa wszystkich rodziców – zarówno tych, którzy składki wpłacali, jak i tych, którzy tego nie zrobili. Niezmiennie jednak apelujemy z prośbą o wpłaty i wsparcie naszej szkolnej społeczności, to od Was drodzy rodzice zależy czy będziemy mogli do końca zrealizować założone cele. (osoby, których sytuacja materialna nie pozwala na wpłatę, prosimy o pismo, postaramy się pomóc) Pragniemy podkreślić, że Rada Rodziców to grupa osób, które przez cały rok pracują charytatywnie na rzecz realizacji celów, które pomagają poprawić warunki w szkole dla naszych dzieci. Dzięki wpłatom rodziców uczniów SP50, w roku szkolnym 2022/2023 udało nam się sfinansować szereg inicjatyw które bezpośrednio służą wszystkim dzieciom ze szkoły, są to:

 • Remont stołówki szkolnej (koszt dzielony pół na pół ze szkołą),
 • ponad 35 konkursów szkolnych, nagrody dla ponad 500 uczniów naszej szkoły,
 • Nowe kasetony sufitowe do stołówki,
 • Nowe rolety okienne zakup plus montaż,
 • elementy dekoracyjne do stołówki: zegar, obrazy, nowe obrusy na stoły,
 • montaż świetlówek w całej szkole (zakupionych przez Szkołę – cena wynegocjowana u sprzedawcy przez rodziców) -wykonany przez Rodziców,
 • Lustra w łazienkach dziewcząt,
 • Zakup kolorowych siedzisk,
 • Piłki do gry w siatkówkę i pompkę.

 

   Ponadto w poprzednich latach Rada działała i dofinansowywała np.

 • monitory w klasach,
 • źródełka wody czy
 • szafki na korytarzach.

 

   Ponadto 1.06.2023r na Festynie Szkolnym rodzice zbierali fundusze (sprzedaż waty cukrowej i popcornu oraz gra dmuchany Kozak –strzał piłką do celu) zebraliśmy 1500 zł.

Chcemy wspomóc Szkołę w zakupie nowych komputerów do sal informatycznych, by naszym dzieciom uczyło się lepiej. Chcemy wymienić piach na placu zabaw przy szkole, żeby dzieci, które z niego korzystają nie miały lepszy komfort.

   Niech te inicjatywy będą dla Was zachętą do wpłacania składek na Radę Rodziców. Wierzymy, że zbierając środki razem, będziemy mogli aktywnie wspierać rozwój naszych dzieci, realizować ich pasje w szkole, a także poprawiać komfort ich nauki i bezpieczeństwo.

   Nie zapominajmy, że te wszystkie niewielkie kwoty, kiedy są sumowane, mogą przynieść rzeczywiste i mierzalne korzyści dla naszych dzieci. Każda wpłata, bez względu na wielkość, jest ważna i cenna.

   Dlatego zachęcamy do wspólnego zaangażowania się w ten proces. Przypominamy również, że jesteśmy otwarci na Wasze sugestie i uwagi – zarówno te dotyczące wydatkowania zgromadzonych środków, jak i całokształtu działalności Rady.

   W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 50 w Białymstoku dziękujemy za Waszą dotychczasową współpracę i zaangażowanie i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę na rzecz naszych dzieci.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Rada Rodziców SP 50

 

ogłoszenie przypominajka

Drodzy Rodzice

Poniżej 4 kroki dla chętnych Rodziców do uregulowania składki. Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Rada Rodziców tam można więcej przeczytać co  wykonaliśmy w tym roku.

LICZYMY NA WASZE WPŁATY

4 KROKI

Wszystkie środki w 100% przeznaczane są na rzecz dzieci w ramach działalności statutowej Rady Rodziców.

1

KROK

Sprawdź czy dokonałeś wpłaty składki za rok 2022/2023 na rachunek Rady Rodziców.

Numer konta Rady Rodziców:
18 8099 0004 0018 0091 3000 0010

2

KROK

Jeśli zapomniałaś/eś to nic! Serdecznie zachęcamy do uregulowania składki na rzecz naszych dzieci.

 • pierwsze dziecko uczące się w SP 50 – 70 zł
 • drugie dziecko i każde kolejne uczące się w SP 50  – 35 zł

3

KROK

Dane do przelewu:

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 50
z Oddziałami Integracyjnymi
Świętej Jadwigi Królowej Polski
ul. Pułaskiego 96
15-338 Białystok 

(w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza)

Podlasko – Mazurski Bank Spółdzielczy
w Zabłudowie:

Numer konta: 18 8099 0004 0018 0091 3000 0010

4

KROK

Dziękujemy.

Pomimo, że składka jest dobrowolna i nieobowiązkowa dokonałaś/eś wpłaty, aby polepszyć i wesprzeć komfort nauki naszych wyjątkowych i wspaniałych dzieci – uczniów SP50!