Wielki sukces naszych uczennic- II miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej” Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej

Niezmiernie miło jest nam poinformować o wspaniałym sukcesie naszych uczennic z SP nr 50 : Natalia Anna Maciejczuk kl. VII C, Laura Sobiecka kl. VIII E oraz Małgorzata Karczewska kl. VIII E, pod opieką p. Marzeny Joka, które wywalczyły II miejsce w Polsce i Srebrne Lilie Jadwigi Andegaweńskiej. Po raz kolejny w ciągu kilku lat udowodniliśmy, że życie i dokonania patronki naszej szkoły, Świętej Jadwigi, nie są dla nas tajemnicą.

Konkurs organizowany jest przez parafię archikatedralną Katedry wawelskiej wraz z Rodziną Szkół Świętej Jadwigi Królowej. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „ Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej”. Trzeci- centralny etap konkursu odbył się 21 kwietnia 2023r. w Krakowie. Poprzedziły go szkolny i rejonowy. Do finału weszło 23 drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nasze dziewczynki pracowały pod nazwą średniowiecznego herbu Półkozic. Od finalistów wymagana była obszerna wiedza nie tylko dotycząca życia i działalności Jadwigi Andegaweńskiej, ale również rozszerzonej wiedzy z historii Jagiellonów , znaczenia dzwonów wawelskich, historii i planu Katedry Wawelskiej oraz nagrobków królewskich na Wawelu .

Jesteśmy zbudowani zdobytą wiedzą i nabytymi umiejętnościami dziewczynek, które zostały docenione przez wymagające krakowskie jury. Jeszcze raz wielkie gratulacje uczennicom i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się dnia 6 czerwca 2023r. w Katedrze Wawelskiej.

Opiekun konkursu: Marzena Joka

Można Nas zobaczyć dodatkowo w fotorelacjach z Finału w raporcie organizatorów