Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja – wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości 

„Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić, jako święto państwowe dzień 3 maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.”

28 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 7A i 7C przygotowali apel z tej okazji. Muzycznie apel wsparły uczennice klas ósmych.

Podziękowania nauczycielom i uczniom za udział.

Agnieszka Mariankowska – Andrejewicz

Katarzyna Kossakowska