Ekologiczny pokaz mody 2023

Dzień Ziemi uczciliśmy w świetlicy organizując specjalny,  bo „Ekologiczny pokaz mody 2023”.

Chętni wychowankowie naszej świetlicy, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, wykazali się niesamowitą pomysłowością, twórczą kreatywnością i odwagą prezentując zaprojektowane przez siebie różne stroje. Pokaz mody ekologicznej odbył się podczas tzw. Balu Ekoludka. Wykonując szereg ciekawych zadań wychowankowie świetlicy mieli okazję utrwalić wiedzę dotyczącą segregacji i recyklingu. Dowiedzieli się, w jaki sposób można zagospodarować odpady przydatne do ponownego wykorzystania lub przetworzenia oraz poszerzyli świadomość ochrony środowiska.

Wszyscy uczestnicy „Ekologicznego pokazu mody 2023” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zostali nagrodzeni lub wyróżnieni:) Jednocześnie mogli poczuć się jak prawdziwe „Gwiazdy Hollywood” idąc po czerwonym dywanie i szukając gwiazdy ze swoim imieniem:)

Pamiątką po kolejnej edukacyjnej podróży, tym razem do Ameryki w ramach ogólnopolskiego projektu „Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”, są zdjęcia z Eko-pokazu mody. Spacer tzw. „Aleją gwiazd” robił duże wrażenie. Każdy został nagrodzony i doceniony brawami publiczności. 

Opracowała: Małgorzata Jabłońska