Relacja z XIX Międzyszkolnego Integracyjnego Festiwalu Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”

Z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości 
 

20 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku odbył się już XIX Międzyszkolny Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”. W jego trakcie mogliśmy oglądać i podziwiać występy naszych uczniów oraz podopiecznych innych białostockich placówek integracyjnych. Jak co roku celem Festiwalu było: zaprezentowanie publiczności talentów uczestników; stworzenie szansy wyrażenia siebie poprzez śpiew, taniec, muzykę; wspólne doświadczanie radości, przeżywanie sukcesu oraz budowanie poczucia wspólnoty.

Festiwal otworzyła pani Ewa Maria Chociej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi, która przywitała przybyłych gości, uczestników, ich nauczycieli, rodziców oraz publiczność. Występy z zaciekawieniem i zachwytem oglądali: ks. Mirosław Niebrzydowski – Proboszcz Parafii pw. św. Karola Boromeusza, pani Agata Tyniewicka – Wicedyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem ,,Barwa” w Białymstoku, pan Wiesław Paniczko – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2
w Białymstoku, pani Małgorzata Szpakowska i pan Wojciech Zimnoch – Wicedyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 50 oraz pani Katarzyna Sokolik – Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły.

Festiwal poprowadziła pani Bożena Puchalska. Pokazom uczestników towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana również przez prowadzącą.

Swoje taneczne, muzyczne i wokalne talenty zaprezentowało około 200 dzieci w wieku 6 – 10 lat. Oto uczestnicy, ich opiekunowie oraz przygotowane przez nich propozycje:

– grupa O a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50, która zaprezentowała utwór pt.: „Góry do góry” (pani Marta Gogiel – Auchimik, pani Joanna Lipska – Hościło),

– grupa O b integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50, która przygotowała układ do utworu pt.: „Cha cha cha” (pani Nela Bielawska i pani Barbara Jaworska),

– klasa I a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50 – jej uczniowie wykonali utwór z elementami języka migowego pt.: „Dłonie” (pani Katarzyna Sidorczuk i pani Irena Rostkowska),

– klasa I b integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50, która zaśpiewała piosenkę pt.: „Holidays” (pani Alina Choruża i pani Ewa Frankowska),

– klasa III a z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Barwa” w Białymstoku, której uczniowie przygotowali piosenkę pt.: „Przyjaźń to poważna sprawa” (pani Ewa Tylman),

– klasy II-III ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Białymstoku, których uczniowie przedstawili piosenkę pt.: „Dobre słowa” oraz układ taneczny (pani Wiesława Kryńska oraz pani Marzena Abuzareba),

– klasa II a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50 – jej uczniowie zaprezentowali utwór pt.: „Słoneczko, hej!” (pani Agnieszka Garstka i pani Jolanta Żukowska),

– klasa III b integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50, której uczniowie przygotowali choreografię do piosenki pt.: „Smerfny taniec czi-ki-ta” (pani Elżbieta Baczewska i pani Bożena Puchalska),

– klasa III a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Białymstoku – uczniowie wykonali układ taneczny do piosenki „Happy” Pharrella Williamsa (pani Bożena Kuczyńska i pani Ewelina Sipko),

– klasa III a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50, której uczniowie zaprezentowali utwór z improwizacją ruchową pt.: „Clap clap song” (pani Beata Pietruczynik i pani Emilia Stankiewicz),

– klasy I – III z Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno – Językowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku, których uczniowie przygotowali mix muzyczny (pani Joanna Bielawska i pani Magdalena Makarczuk).

Każdy z pokazów bardzo podobał się publiczności i był nagradzany gromkimi brawami oraz wspólnymi okrzykami. Dzieci brały też udział w kilku zabawach integracyjnych przygotowanych i poprowadzonych przez panią Bożenę Puchalską.

Uczestnikom zostały wręczone dyplomy i upominki ufundowane przez panią dyrektor Ewę Marię Chociej oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 50. Dodatkowo młodzi wykonawcy otrzymali też materiały promocyjno – informacyjne (m. in. plecaki, koszulki,

breloczki, gry rodzinne) przekazane przez Departament Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

 

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Ewa Maria Chociej, która pogratulowała wszystkim dzieciom i ich nauczycielom wspaniałych występów, podziękowała rodzicom za wspieranie swoich pociech w rozwijaniu talentów.

Pani dyrektor złożyła też serdeczne podziękowania wszystkim wychowawcom grup, klas integracyjnych oraz nauczycielom współorganizującym kształcenie w SP 50, którzy dołożyli wielu starań, aby zorganizować Festiwal.

 

* Szczególne wyrazy uznania należą się pani Katarzynie Sidorczuk – koordynatorce przygotowań do XIX Międzyszkolnego Integracyjnego Festiwalu Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem” oraz pani Bożenie Puchalskiej – niezastąpionej prowadzącej Festiwal. Dziękujemy też serdecznie: pani Alicji Drewickiej, która przygotowała przepiękną dekorację, panu Jarosławowi Nadachewiczowi za niezawodną obsługę techniczną, panu Adamowi Kirylukowi za uwiecznienie na zdjęciach wspólnie przeżytych chwil oraz za wszelką pomoc pracownikom administracji i obsługi.

Magdalena Mroczko