„Poznajemy Afrykę śladami Stasia i Nel” – kolejna edukacyjna podróż w świetlicy

„Poznajemy Afrykę śladami Stasia i Nel” w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”

Wychowankowie świetlicy Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku zrealizowali kolejne zadanie z Modułu III – „Afryka – Śladami Stasia i Nel”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z życia słoni afrykańskich. To niezwykłe zwierzęta o niecodziennych umiejętnościach
i zdolnościach związanych z empatią, emocjami i dobrą pamięcią. Wychowankowie świetlicy stworzyli postacie słoni posługując się różnymi materiałami i technikami plastycznymi, czego efektem były sylwetki słoni z masy solnej, kolorowego papieru, rysowane ołówkiem i kredkami. Dzieci poznały przygody słoni jako bohaterów literackich z książki H. Sienkiewicza pt. „W pustyni w puszczy”, wiersza J. Brzechwy „Słoń Trąbalski” i innych.

To był cykl naprawdę ciekawych i twórczych zajęć!