Czytanie fragmentów ,,Pana Tadeusza” A. Mickiewicza w miejscu publicznym

Uczniowie klasy 7a wraz z p. Anną Duniewską oraz wychowawczynią- Katarzyną Kossakowską wzięli ostatnio udział w akcji typu flash mob. Ich zadaniem było czytanie fragmentów ,,Pana Tadeusza” A. Mickiewicza w miejscu publicznym. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe dobrą przestrzenią do głośnego czytania naszej narodowej epopei okazała się  Galeria Jurowiecka. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tremą i wspólnie odczytywali głośno ,,Inwokację” oraz naukę o grzeczności Sędziego, przechadzając się po alejkach galerii oraz siedząc przy stolikach restauracyjnych. Wzbudzili tym niemałe zainteresowanie klientów, którzy ewidentnie nie spodziewali się, że ktoś umili im zakupy poetyckimi słowami wieszcza narodowego. Gratulujemy uczniom klasy 7a, którzy tego dnia odważyli się zmierzyć z własnymi lękami.

Anna Duniewska