Próbne egzaminy w kl. VIII

Próbne egzaminy w klasach ósmych odbędą się:

  • Język polski – 07.03.2023 r. (wtorek)
  • Matematyka – 08.03.2023 r. (środa)
  • Język obcy – 09.03.2023 r. (czwartek)

Uczniowie z dostosowaniem (wydłużony czas) egzamin rozpoczynają we wtorek o godz. 7.45 w środę i czwartek o godz. 8.00. Ósmoklasiści bez dostosowań  o godz. 8.30 (we wszystkie 3 dni).

W tych dniach klasy IV-VII mają zmieniony plan lekcji – rozpoczynają zajęcia od 4 godz. lekcyjnej 10.45 (przepadają pierwsze lekcje), natomiast kl. VIII po egzaminie kontynuują zajęcia wg planu. Klasy I-III w tych dniach uczą się wg swoich planów (bez zmian).

Uczniowie klas VIII przychodzą do szkoły na 10 minut przed wyznaczonym czasem rozpoczęcia egzaminu, spotykają się pod wyznaczonymi salami. Na egzamin przynoszą legitymację szkolną, długopis lub pióro piszące na czarno, na matematykę – linijkę, nie mogą mieć przy sobie telefonów komórkowych, kalkulatorów itp. Egzamin z j. polskiego trwa  120 minut (wydłużony – 180 min), z matematyki 100 min (wydłużony – 150), z języka obcego trwa 90 minut (wydłużony –  135). Po próbnym egzaminie uczniowie kl. VIII kontynuują lekcje wg planu.