„Artystyczna podróż do Azji”

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pod hasłem „Świetliczaki na tropie … kolorów Świata” wychowankowie świetlicy rozpoczęli kolejną przygodę w odkrywaniu tradycji znanych i popularnych w naszym kraju zwyczajów, ale pochodzących z dalekiej Azji. W celu zgłębienia tajników prawdziwej tradycji parzenia herbaty wychowankowie świetlicy zapoznali się z historią herbaty i metodami jej przyrządzania. Z zainteresowaniem obejrzeli krótką prezentację multimedialną i filmik ze znaną z książek bohaterką – Nelą.

Warto obejrzeć 😉 https://www.dailymotion.com/video/x7wc6cx

Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne, których punktem wyjścia było zabarwienie kartki (kleks) esencją herbacianą, a następnie z powstałej przypadkowej plamy stworzenie ilustracji przez dorysowanie elementów inną techniką. To była naprawdę niesamowicie ciekawa i twórcza praca!

Sami popatrzcie!

Autor: Małgorzata Jabłońska