Mobilne Warsztaty Eksperymentalne ,,Suchy Lód”

        Uczniowie klas 1a,1b,1c,1d,1e,3c,3d,3e ,3f oraz 4a wzięli udział przeprowadzonych przez Centrum Innowacyjnej Edukacji – mobilnych, eksperymentalnych warsztatach pt.,, Suchy lód”.  I chociaż odbywały się w szkole to przeniosły się naszych młodszych i starszych uczniów  w dymiące przestworza i dostarczyły magicznych doznań. Uczestnicy brali w nich aktywny udział – wykonywali naukowe eksperymenty i ekscytujące doświadczenia z suchym lodem. Przygotowywali dymiące napoje, które można było wypić tylko przez słomkę, tworzyli widowiskowe chmury, eksperymentowali ze znikającymi fryzurami z piany, a także w kilka sekund przy pomocy suchego lodu ,,zamrozili prawdziwą różę’’. Obserwowali tez niezwykłe sztuczki suchego lodu, który,, sam potrafił napompować balonik’’. Entuzjazmu i emocji nikomu nie brakowało.  Bez wątpienia wszystkich bardzo zafascynował  tajemniczy świat fizyki i to, że każdy miał okazję doświadczyć na sobie tych eksperymentów.

.