Światowy Dzień Życzliwości w świetlicy :) World Hello Day

W ramach Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień wychowankowie świetlicy uczestniczyli w ciekawych zajęciach integracyjnych pod hasłem „Bądź życzliwy na co dzień”.  Dzieci najpierw próbowały odpowiedzieć na pytanie „Co to jest życzliwość i dlaczego jest nam potrzebna w życiu?” Stworzyły wspólnie tzw. „Słoneczko życzliwości”.  Próbowały także przećwiczyć jak być życzliwym w różnych sytuacjach. Innym zadaniem było ułożenie puzzli
z „Grzecznymi słówkami”, takimi jak: proszę, dziękuję, miłego dnia, do widzenia, dzień dobry, przepraszam itp. Uczniowie poznali również pozdrowienia w różnych językach świata. Rozpoznawali też flagi innych krajów i łączyli je z pozdrowieniami. Na koniec dzieci złożyły przyrzeczenie
o byciu życzliwym, czyli nasz świetlicowy „Dekalog przyjaźni”.

 

Dekalog  Prawdziwego  Przyjaciela:

1. Szanuj swojego przyjaciela!

2. Pamiętaj o jego urodzinach.

3. Nie naśmiewaj się ze swego przyjaciela.

4. Nie bądź złośliwy dla niego.

5. Chętnie dziel sie ze swoim przyjacielem.

6. Nie okłamuj go!

7. Pociesz, gdy jest smutny.

8. Pomóż, gdy ma kłopoty.

9. Zaakceptuj jego wady i zalety.

10. Traktuj swojego przyjaciela tak, jak sam chciałbyś być traktowany!

 

Autor: Małgorzata Jabłońska

W ramach Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień wychowankowie świetlicy uczestniczyli w ciekawych zajęciach integracyjnych pod hasłem „Bądź życzliwy na co dzień”.  Dzieci najpierw próbowały odpowiedzieć na pytanie „Co to jest życzliwość i dlaczego jest nam potrzebna w życiu?” Stworzyły wspólnie tzw. „Słoneczko życzliwości”.  Próbowały także przećwiczyć jak być życzliwym w różnych sytuacjach. Innym zadaniem było ułożenie puzzli z „Grzecznymi słówkami”, takimi jak: proszę, dziękuję, miłego dnia, do widzenia, dzień dobry, przepraszam itp. Uczniowie poznali również pozdrowienia w różnych językach świata. Rozpoznawali też flagi innych krajów i łączyli je z pozdrowieniami. Na koniec dzieci złożyły przyrzeczenie o byciu życzliwym, czyli nasz świetlicowy „Dekalog przyjaźni”.

Dekalog  Prawdziwego  Przyjaciela:

  1. Szanuj swojego przyjaciela!
  2. Pamiętaj o jego urodzinach.
  3. Nie naśmiewaj się ze swego przyjaciela.
  4. Nie bądź złośliwy dla niego.
  5. Chętnie dziel się ze swoim przyjacielem.
  6. Nie okłamuj go!
  7. Pociesz, gdy jest smutny.
  8. Pomóż, gdy ma kłopoty.
  9. Zaakceptuj jego wady i zalety.
  10. Traktuj swojego przyjaciela tak, jak sam chciałbyś być traktowany!

 

Autor: Małgorzata Jabłońska