„Świetlicowe igrzyska olimpijskie”

Kolejnym krajem, który poznaliśmy w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie… kolorów świata”  była Grecja. To właśnie 14 listopada 2022r. wychowankowie świetlicy SP 50 w Białymstoku dzielnie uczestniczyli w „Świetlicowych igrzyskach olimpijskich”. Najpierw z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii igrzysk olimpijskich kiedyś i współcześnie organizowanych. Następnie podzieleni na dwa zespoły aktywnie uczestniczyli w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak: sztafeta (bieg ze „zniczem olimpijskim”), ćwiczenia równowagi i zręczności, rzut do celu, wyścigi „na czterech kółkach”, przeciąganie liny- próba siły i współpracy oraz zawody zręcznościowe z szarfami. Wszystkie konkurencje stworzyły tzw. „świetlicowy pięciobój”. Wszyscy wychowankowie świetlicy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem,
a zwycięska drużyna wyróżniona nagrodą specjalną.

            Atrakcyjnym podsumowaniem naszej „sportowej podróży do Grecji” były pamiątkowe zdjęcia przedstawiające postacie dzieci w tradycyjnych strojach ludowych Polski
i Grecji.

To był kolejny ciekawie spędzony czas! 

 

Autor: Małgorzata Jabłońska