„Podróż po Europie” w ramach projektu „Świetliczaki na tropie…kolorów świata”

W ramach ogólnopolskiego projektu „Świetliczaki na tropie …kolorów świata” wychowankowie świetlicy wybrali się w artystyczną podróż po Europie. Poznali sylwetki słynnych europejskich malarzy: Vincenta van Gogha, Pablo Picassa oraz Oscara Claude Monet’a. Obejrzeli także najsłynniejsze ich obrazy oraz wybrali swój ulubiony. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali również prezentacje dotyczące życiorysu i technik malarskich. Podsumowaniem zajęć było wykonanie techniką origami słynnych słoneczników, dla których inspiracją był znany wszystkim obraz Vincenta van Gogha. Najwięcej emocji zaś towarzyszyło poznawaniu twórczości P. Picassa za pomocą plastycznej gry, za pomocą której dzieci wykonały samodzielnie obrazy prawie jak sam Picasso!

Gotowe prace do dziś ozdabiają naszą świetlicę szkolną w Galerii Sztuki.