Międzynarodowy Dzień Kropki

Co roku dzieci na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto odwagi, kreatywności i zabawy. Z tej okazji także w naszej świetlicy SP 50 w Białymstoku zorganizowaliśmy wiele działań rozwijających twórczy potencjał naszych wychowanków. 

Na początku uczniowie obejrzeli krótki film pt. „Kropka”, który powstał na podstawie książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Autor przedstawił w niej historię małej Vashti – dziewczynki, która dzięki motywacji i wsparciu nauczycielki, uwierzyła w siebie i swoje umiejętności oraz stworzyła piękną wystawę „kropkowych prac”.

Uczniowie klas I – III w świetlicy SP 50 poznali historię święta, poszukiwali „kropek” ukrytych w sali, odkrywali własne talenty i mocne strony oraz tworzyli niesamowite prace plastyczne z „kropką” w roli głównej. Efekty ich twórczych działań można obejrzeć na wystawie przy świetlicy szkolnej. Zapraszamy! 🙂 

Każdy ma przecież jakiś talent! Trzeba go tylko odkryć!

Autor: Małgorzata Jabłońska