Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

O PROGRAMIE​

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

CEL PROGRAMU

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM  (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

strona programu

Więcej informacji

sp50

wsparcie

Nasza szkoła otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości :

301 800 PLN

sP50

PRZYSZŁOŚĆ

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

nowe wyposażenie

nowoczesna szkoła

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

ZAKUPILIŚMY:

CYFROWE

KAMERY

Kamery przenośne cyfrowe wraz z akcesoriami, aparaty fotograficzne z akcesoriami, statywy z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, Gimbale, blendę fotograficzną, mikrofony dynamiczne z akcesoriami, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video, Greenscreen, konsolę dźwięku z akcesoriami, dyktafony, słuchawki studyjne, panele akustyczne do pracowni audio – wideo.  Odbyło się również szkolenie z montażu i nagrywania filmów dla nauczycieli.

FUNKCJONALNE

MIKROKONTROLERY

Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stację lutowniczą, STREAM PAKIET  – roboty/klocki, mikroskopy wraz z akcesoriami, wizualizer kompatybilny z mikroskopem, teleskop z akcesoriami, Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającym ich funkcjonowanie.

Profesjonalne

DRUKARKI

Zestaw 2 drukarek 3D z 5 letnią gwarancją wraz z biblioteką modeli 3D,  komplety filamentów w różnych kolorach,  2 laptopy Acer Extensa 15 15,6″ do obsługi drukarek, skaner 3D Shining oraz długopisy 3D Banach. odbyło się również szkolenie stacjonarne dla nauczyciela z obsługi drukarki:)

PRACOWNIA

WARSZTAT

Stoły warsztatowe  z taboretami obrotowymi do pracowni technicznej, pojemniki warsztatowe i szafy na narzędzia,  skrzynki narzędziowe z wyposażeniem dla każdego ucznia, deski do prasowania i żelazka, maszynę do szycia wraz z akcesoriami:)

MINI

KUCHNIA

Stoły roboczokuchenne z płytami elektrycznymi, zestaw mebli kuchennych wraz z drobnym sprzętem AGD (zestawy garnków z pokrywkami i patelnie, chochle, noże, ubijaczki, deski do krojenia i stolnice, blendery, 2 roboty kuchenne), lodówkę, kuchenkę elektryczną z piekarnikiem elektrycznym, zastawę stołową  na 30 osób, a to wszystko do pracowni kulinarnej.

PRACOWNIA

ARTYSTYCZNA

Stoliki narożne wraz z krzesłami obrotowymi do pracowni artystycznej, suszarkę plastyczną, stojaki na farby, farby plakatowe, zestawy pędzli do malowania, profesjonalne nożyczki uniwersalne.

Instrukcje BHP oraz inne instrukcje i plansze przedmiotowe do pracowni.