Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie „Pszczółki”

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talenty.Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie, nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach dydaktycznych, plastycznych, których motywem przewodnim – oczywiście była kropka. Tego dnia było kolorowo i radośnie.