Letnia Akademia Ochrony Danych Osobowych 22-26.08.2022r.!

UODO zaprasza młodzież do wzięcia udziału w „Letniej Akademii Ochrony Danych Osobowych”. To cykl webinariów upowszechniających wiedzę w tym zakresie wśród młodych ludzi.

Urząd Ochrony Danych Osobowych organizuje dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych cykl spotkań online z przedstawicielami UODO oraz liderami programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Codziennie, od 22 do 26 sierpnia 2022 roku, w godzinach 10:00–10:45, młodzież będzie mogła m.in.:

• dowiedzieć się więcej o mechanizmach cyfrowej sztuki manipulacji, tzw. dark patterns;
  • poznać zasady ochrony danych osobowych oraz możliwe konsekwencje wynikające z naruszenia prawa do prywatności;
  • poszerzyć wiedzę na temat wykorzystywania danych biometrycznych jako inwazyjnej metody weryfikacji dostępu do urządzeń;
  • poznać praktyczne sposoby anonimizacji zdjęć, usuwania danych lokalizacyjnych i innych metod sprzyjających dbaniu o ochronę prywatność za pomocą bezpłatnych narzędzi informatycznych.