Uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej

Uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom

V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej

pod hasłem " Jadwiga Matką Uniwersytetu"

Reprezentacja naszej szkoły, po raz kolejny, zabłysnęła w konkursie historycznym, dotyczącym naszej patronki. Drużyna w składzie :

  • Karolina Michalak kl. VII C,
  • Laura Sobiecka kl. VII E oraz
  • Damian Trusiewicz kl. VIII F,

pod opieką merytoryczną p. Marzeny Joka, przywiozła spod Wawelu , Brązową Lilię Andegaweńską, udowadniając, że postać naszej patronki nie ma tejemnic. Uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody z rąk ks. prof.dr hab. Roberta Tyrały- rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz małopolskiej kurator oświaty pani Barbary Nowak. Przepiękna ceremonia rozdania nagród połączona była z 25. rocznicą kanonizacji królowej Jadwigi, co miało miejsce 8 czerwca 1997 roku na krakowskich Błoniach , przez papieża Jana Pawła II .

Serdecznie GRATULUJEMY NASZYM ZWYCIĘZCOM.