IMG_0418

IX Festyn Rodzinny odbył się 8 czerwca, w dniu jubileuszu 20-lecia SP 50.

Festyn prowadziła, jak co roku, pani Agnieszka Sieńczuk. Liczne stanowiska przygotowane były przez nauczycieli naszej szkoły i zaproszonych gości. Uczestnicy festynu mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną na torze przeszkód, przeciągając linę, biorąc udział w wielu zabawach sportowych. Dużą atrakcją okazała się możliwość trenowania piłki ręcznej z klasą sportową SP 50 pod okiem trenera pana Kamila Ustyniuka. Harcerze przygotowali szereg zabaw sportowo-animacyjnych, takich jak malowanie kredą, puszczanie baniek mydlanych, zabawa z chustą animacyjną. Pan Piotr Oskaldowicz spektakularnie przeprowadził pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nad bezpieczeństwem uczestników festynu czuwała szkolna pielęgniarka.

Festyn wzbogaciła obecność funkcjonariuszy policji oraz straży pożarnej. Przedstawiciele służb mundurowych zaprezentowali sprzęt służbowy oraz opowiadali ciekawie o swojej pracy. Malowanie twarzy, malowanie na płótnach i pudłach, stoisko origami oraz gier planszowych skutecznie pobudziły dziecięcą wyobraźnię. Szkoła języka angielskiego English Time przygotowała English Playground – angielski i matematyczny plac zabaw. Stanowisko Nadleśnictwa Dojlidy przeprowadziło ciekawe prezentacje dotyczące lasu i jego mieszkańców.

Wszystkie łakomczuchy napełniły brzuchy pysznymi pieczonymi kiełbaskami. Dużą popularnością cieszyła się degustacja świeżo wyciskanych soków. Pragnienie ugasiła woda z saturatora przygotowana przez pracowników Wodociągów Białostockich. Dla ochłody dzieci otrzymały przepyszne lody. Hitem festynu było stanowisko z watą cukrową oraz popcornem obsługiwane przez przewodniczącego Rady Rodziców, pana Jerzego Dudela oraz panią Iwonę Ferenc i panią Urszulę Marciniak-Bagińską, przebranych za bajkowe postaci. Jak co roku rodzice przygotowali także stanowisko z domowymi wypiekami. W trakcie festynu zbieraliśmy pieniądze na cel charytatywny. W tym roku uzyskaliśmy kwotę 2955,53zł. Pieniądze zostały przekazane Kindze, podopiecznej fundacji Mam Marzenie. Cały festyn urozmaicały występy taneczno-wokalne uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Tekst: Karolina Onofryjuk

Serdecznie zapraszamy na X Festyn Rodzinny za rok.

20-lecie SP50

Festyn Rodzinny

Nareszcie Razem! Świetnej zabawie, śmiechom, konkursom i integracji nie było końca!