8 czerwiec 2022

Jubileusz 20-lecia naszej Szkoły

Dnia 8 czerwca 2022 roku uroczyście obchodziliśmy Jubileusz 20-lecia Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

Ten świąteczny dzień rozpoczęliśmy modlitwą w intencji szkoły w dwóch zaprzyjaźnionych z nami parafiach: w Kościele Rzymskokatolickim p.w. Świętego Karola Boromeusza w Białymstoku oraz w Cerkwi Prawosławnej p.w. Świętego Jerzego Wielkomęczennika Zwycięzcy w Białymstoku.

O godz. 11:00 odbył się uroczysty apel z udziałem przedstawicieli całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych, honorowych gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

IMG_0239

część oficjalna

Część oficjalną apelu poprowadzili uczniowie klasy 6a: Gabriela Szulc oraz Tomasz Samsonowicz.

Na początku uroczystości przemówienie wygłosiła pani dyrektor Ewa Maria Chociej. Pani dyrektor podkreśliła, że w jubileuszowym roku istnienia szkoły, skupiliśmy się na kształtowaniu właściwych postaw szlachetności i zaangażowania społecznego organizując cały szereg akcji pt. „20 dobrych uczynków na 20-lecie szkoły”. Sympatycznym wspomnieniem była prezentacja, która podsumowała pomnażane w naszej szkole na co dzień dobro. Ponadto, pani dyrektor oddała głos i wyraziła wdzięczność dwóm poprzednim paniom dyrektor: pani Iwonie Teresie Muraszkiewicz oraz pani Teresie Halinie Duniewskiej.

Podczas apelu, zgodnie z ceremoniałem szkoły, wręczono Statuetki „Jadwisi”. Otrzymują je co roku osoby, które w sposób szczególny pracują na rzecz naszej szkoły.

statuetkę otrzymali, w kategorii:

państwo Elwira i Marcin Brzezińscy, którzy stworzyli nowe logo SP 50 i są autorami aktualnej strony internetowej szkoły.
„Jadwisię” otrzymała pani Elżbieta Baczewska – nauczyciel nauczania zintegrowanego klas 1-3 z 30-letnim, wyróżniającym się stażem pracy.

statuetkę przyznano uczniowi klasy 8f Damianowi Trusiewiczowi (wychowawczyni: p. Aneta Niemotko).

Docenieni zostali również nasi laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, którzy otrzymali listy gratulacyjne i karty podarunkowe.

Pod koniec części oficjalnej delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła kwiaty pod portretem Świętej Jadwigi Królowej Polski.

Pamiątkowy film Jubileuszu 20-lecia Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

pamiątka, przy której świetnie bawiliśmy się

Podczas tej części spotkania obejrzeliśmy film „Mamma mija już 20-tka mija”, który powstał specjalnie z okazji Jubileuszu naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom, kadrze oraz rodzicom  zaangażowanym w to, aby ten dzień był niezapomniany!

IMG_0217

część artystyczna

Część oficjalną apelu poprowadzili uczniowie klasy 6a:

  • Gabriela Szulc oraz
  • Tomasz Samsonowicz.

 

Część artystyczną poprowadzili nauczyciele:

  • pani Urszula Marciniak-Bagińska oraz
  • pan Marek Karłuk.

W części artystycznej apelu wystąpili kolejno:

W organizację Święta Szkoły włączyła się cała społeczność szkolna tj. zarówno uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły jak i rodzice. Wydarzeniu towarzyszyła, wystawa okolicznościowa pt. „Talenty 50-tki”, na której to właśnie utalentowani artystycznie rodzice mogli zaprezentować swoje dzieła.

Wśród pięknych prac podziwialiśmy malarstwo pani Magdaleny Pietraszko, rysunek portretowy pani Diany Samojlowicz, fotografie pani Justyny Gierejko oraz tematyczną wystawę fotograficzną „Z życia szkoły” autorstwa pani Magdaleny Lubeckiej i pana Piotra Koszczuka.

W tym dniu uczniowie integrowali się w swoich zespołach klasowych z wychowawcami rysując laurki – plakaty klasowe z okazji 20-lecia szkoły oraz oglądając prezentacje na temat patrona szkoły.

Od godz. 16:30 cała społeczność szkolna spotkała się na Festynie Rodzinnym, który zorganizowali wspólnie nauczyciele i rodzice. Podczas festynu prowadziliśmy akcję charytatywną – sprzedawano watę cukrową i popcorn oraz pieczone w zespołach klas 1-3 ciasta. Udało nam się zebrać – 2955,53 zł. Dochód za zbiórki przeznaczyliśmy na wsparcie chorej, uzdolnionej 14-letniej Kingi – podopiecznej białostockiego oddziału fundacji „Mam marzenie”.

Późnym wieczorem, do godziny 21:00, klasy 5-8 bawiły się na dyskotece, którą poprowadził DJ Szydłowski.

To był piękny i pełen emocji dzień. Oby pozostał w naszej pamięci i sercach jak najdłużej.

20-lecie SP50

Festyn Rodzinny

Nareszcie Razem! Świetnej zabawie, śmiechom, konkursom i integracji nie było końca!

8 czerwiec 2022

Jubileusz 20-lecia naszej Szkoły

KALENDARIUM 2021/2022​

KLIKNIJ ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA

Dziękujemy

WAM 🙂