Wspaniały sukces uczennicy klasy 5 c – Amelii Jakoniuk w ogólnopolskim konkursie literackim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod hasłem „Twoje bezpieczne wakacje”!

1 MIEJSCE -Amelii Jakoniuk klasa 5c

Ogólnopolski konkurs literacki "Twoje bezpieczne wakacje”!

WIELKI SUKCES!

„Twoje bezpieczne wakacje” – to już druga edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Małżonkę Prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę. W Komitecie Honorowym zasiadał m.in. Minister Edukacji i Nauki.

Konkurs był prowadzony w dwóch kategoriach: klasy 4–5 oraz klasy 6–7. Wpłynęło ponad 400 prac. Każdy utwór musiał odnosić się do co najmniej trzech zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Autorzy nie mogli też zapomnieć, że jednym z bohaterów wakacyjnych przygód powinien być Krokodylek Tirek – maskotka Inspekcji Transportu Drogowego. Jury wyłoniło siedmiu laureatów w dwóch kategoriach. Nasza uczennica – Amelia Jakoniuk zdobyła I miejsce w kategorii: klasy 4-5. Jest to ogromny sukces Amelki. Jej opowiadanie pt. „Wakacyjna przygoda” dotyczące zasad jazdy na rowerze zostało docenione i wyróżnione spośród wielu prac z całej Polski.

Finał konkursu odbył się 8.06.2022 r. w siedzibie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie. Amelka i jej nauczycielka języka polskiego – Katarzyna Cybulko uczestniczyły w uroczystej gali. Z laureatami, w trakcie uroczystego finału, spotkali się Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, Rzecznik Ministra Infrastruktury Szymon Huptyś, Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. Agnieszka Kamińska oraz Członek Zarządu Telewizji Polskiej S.A. Mateusz Matyszkowicz. Wszyscy podkreślali, że młodzi twórcy wykazali się odpowiedzialnością, wiedzą o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują w ruchu drogowym, kreatywnością i talentem literackim. Walor edukacyjny prac i możliwość propagowania właściwych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego został również doceniony przez patronów medialnych wydarzenia – Polskie Radio i TVP Info. Relacje z wydarzenia pojawiły się na antenach w/w stacji.

Podczas uroczystego finału zaprezentowano fragmenty nagrodzonych prac – opowiadanie Amelki odczytała Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda – co było niezwykłym wyróżnieniem.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody przygotowane przez GITD, Małżonkę Prezydenta RP oraz Partnerów konkursu. Nie zabrakło też maskotki ITD – Krokodylka Tirka oraz pamiątkowych zdjęć.


Tekst oprac.: Katarzyna Cybulko

Serdecznie GRATULUJEMY !

Zwycięskie opowiadanie​