Podsumowanie innowacji pedagogicznej ,,Młodzi recenzenci”

Uczniowie klasy VIa wzięli w tym roku szkolnym udział w innowacji pedagogicznej zatytułowanej ,,Młodzi recenzenci” opracowanej i wdrożonej przez Annę Rożko. Na potrzeby zajęć dodatkowych z języka polskiego czytali różne powieści – również swoje ulubione – i dyskutowali o tym, jak zachęcić innych do czytania. Nauczyli się m. in. pisać recenzje i poznali sztukę perswazji, aby umiejętnie przekonywać rówieśników do sięgania po książki. Następnym krokiem była nauka obsługi aplikacji służących do tworzenia elektronicznych książek. Za pomocą jednej z nich – StoryJumper – współpracując ze sobą, stworzyli książeczkę będącą zbiorem recenzji ich ulubionych powieści młodzieżowych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z efektem ich pracy.
Anna Rożko

Nasze ulubione powieści kliknij tutaj>>