29 kwietnia 2022 roku społeczność szkolna uczciła 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Klasa 4 a , wsparta przez starszych przyjaciół z klas siódmych i ósmych, przedstawiła montaż słowno- muzyczny: „Wolność to nieoszlifowany diament”. Całość akademii poprowadziły: Zuzanna i Gabriela Dąbrowskie.
Uczniowie, nauczyciele i rodzice usłyszeli piosenki: „Taki kraj” Jana Pietrzaka i „Wolność” Marka Grechuty w wykonaniu Darii Masłowskiej, „Biały krzyż” w wykonaniu Piotra Dmitruka, wiersze: „Moja piosnka” Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Marii Puchalskiej i „Byłeś jak wielkie, stare drzewo…” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wykonaniu nawiązującym do sytuacji na Ukrainie (interpretacja prowadzących), obejrzeli animację o rozbiorach państwa polskiego.
Inscenizację z kartkami z kalendarza, wiersz „Katechizm młodego dziecka” Władysława Bełzy i piosenkę do słów Rajnolda Suchodolskiego „Mazurek 3 Maja” przygotowali uczniowie klasa 4 a.
Sprawami technicznymi zajęli się uczniowie: Paweł Markiewicz, Jakub Łapiński i Paweł Nikitorowicz.
Dyrektor Pani Ewa Maria Chociej, wicedyrektor Pani Małgorzata Szpakowska i Pan wicedyrektor Wojciech Zimnoch podkreślili wagę uroczystości
i podziękowali nauczycielom: Katarzynie Szczęsnowicz, Alicji Drewickiej, Kajetanowi Klimaszewskiemu, Jarosławowi Nadachewiczowi i Piotrowi Cirukowi.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.