Warsztaty przyrodnicze kl. 1-3

Marcowe warsztaty mobilnego Centrum Innowacyjnej Edukacji pt. ,,Las w słoiku”, które odbyły się w naszej szkole-swoją przyrodniczą tematyką wprowadziły uczniów kilkunastu klas edukacji wczesnoszkolnej w wiosenny nastrój. Wszyscy uczestnicy wykonali własną kompozycję składająca się z:ekologicznego mchu ze Skandynawii, keramzytu, piasku kwarcytowego oraz różnego rodzaju kamieni, w tym także święconych oraz kulek hydrożelowych, które będą utrzymywały właściwą wilgotność. Praca młodych przyrodników przebiegała z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem. Zwieńczeniem kompozycji było posadzenie roślinki o nazwie rojnik. Dowiedzieliśmy się też, jak dbać o tak stworzony las. Pięknie udekorowane słoiki każdy zabrał ze sobą do domu, aby mieć własny kawałek lasu.
Ostaszewska Hanna

FILM