Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Ważne informacje

Zauberhafte Märchenbühne – projekt zrealizowany w ramach akcji eTwinning

28-09-2015

     Zauberhafte Märchenbühne – projekt zrealizowany  w ramach akcji eTwinning przez:

Schule am Pappelhof, Berlin, Niemcy-Cordula Teske (ZAŁOŻYCIEL)  

     Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku, Polska- Barbara Jaworska (ZAŁOŻYCIEL) ,

który zdobył Krajową Odznakę Jakości

    KAMISHI – teatr  BAI –  papier   japoński papierowy teatr  do przedstawiania pięknych w całym swym zamyśle baśni, to nowość, która inspiruje i pozwala    na kreatywność. Mali aktorzy - uczniowie, by zapoznać się ze sztuką, a dokładniej z jej jedną dziedzin czyli teatrem, wzięli udział w  jakże cudownym    w zamyśle, a intrygującym  w nazwie projekcie  „Zauberhafte Märchenbühne”-  tłum. „Magiczna Scena Baśni”. Projekt połączył różne zajęcia edukacyjne, aby dzieci poznały i pokochały ciekawą formę japońskiego teatru  KAMISHIBAI. Zabawa w teatr pozwoliła każdemu uczniowi na realizację samego siebie. Walorem tego projektu jest połączenie  we wspólnym działaniu dzieci  także o specjalnych  potrzebach edukacyjnych. Z naszej szkoły była to integracyjna klasa  I b, a z Berlina były to dzieci z klasy E I Szkoły am Pappelhof.  Uczniowie poprzez zabawę , pomoc rodziców  wspaniale wypełniali zadania, by w języku niemieckim i języku ojczystym zaprezentować baśnie.

    Działania zostały zapisane na TwinSpace projektu, w dzienniku projektu oraz na portalu –facebook, dokumentowaliśmy to zdjęciami i filmami używając aparatu cyfrowego, komórki i kamery. Uczniowie  zilustrowali baśnie wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Przepiękne ilustracje na pewno mogą konkurować z ilustracjami znanych  ilustratorów. Obecnie stanowią cenną pomoc dydaktyczną.

Linki do rezultatów projektu:

http://twinspace.etwinning.net/5448/pages/page/27903

http://twinspace.etwinning.net/5448/pages/page/31263

http://twinspace.etwinning.net/5448/pages/page/34067

http://twinspace.etwinning.net/5448/materials/images

http://twinspace.etwinning.net/5448/materials/videos

https://www.youtube.com/watch?v=Zvwb2-2JJpY

https://www.youtube.com/watch?v=JMET89BbsYc

    Praca nad projektami to niekończąca się opowieść, która  zaskoczyła mnie  mnóstwem nowych wrażeń, doświadczeń i  poznaniem ciągle nowego.                

 

BARBARA JAWORSKA

 

Podziękowanie

     Jestem bardzo wdzięczna osobom, dzięki którym powstał i został zrealizowany projekt „Zauberhafte Märchenbühne”. Zainspirowaliście mnie. Wzruszyliście. Byliście moimi nauczycielami. Dziękuję Wam za to.

Dziękuję:

     Corduli Teske za wspaniały pomysł projektu,

     P. Dyrektor Teresie Halinie Duniewskiej za inspirację, wsparcie, również materialne projektu,

     Grażynie Żywickiej za wspaniałe zdjęcia, pomoc w realizacji zadań,

     P. Marcinowi Kiczkajło – za zbudowanie i sprezentowanie magicznego pudła,

     Urszuli Wiluk za tablet i pomoc w nagraniu filmu „Magiczne Pudło”.

     Dzieciom za ich wielkie zaangażowanie, rodzicom, p. Annie Klim ,za pomoc i pozostałym, którzy ciepło wyrazili się o projekcie. Chcę powtórzyć, że nie jestem jedyną autorką tego projektu. Dziękuję wszystkim, którzy ze mną współpracowali.

 

    GALERIA:

Dziękuję:

    Koordynator projektu Barbara Jaworska