Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Strona główna

Wizyta podróżnika w grupie 5 latków

15-05-2019
     W poniedziałek, 6 maja grupa 5 latków wraz z wychowawczyniami  gościła w swojej sali podróżniczkę ,panią Annę Jóźwiak, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym innowacji „Mali Podróżnicy”.
     Pani Ania zabrała dzieci na pełną wrażeń wyprawę do Indii, podczas której przedszkolaki miały okazję poznać kulturę, zwyczaje i przyrodę tego pięknego kraju Azji. Dzieci „odwiedziły” Bombaj, Chennai i Bangalore. Podziwiały przyrodę południowych Indii, tj. pola ryżowe, plantacje kawy, zwierzęta żyjące w tym kraju, jak słonie czy małpy, a także „zaglądały” do domów mieszkańców, dzięki czemu mogły zobaczyć wystrój wnętrza indyjskiego domu, codzienne stroje mieszkańców oraz zwyczaje związane ze spożyciem posiłków. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się także z pismem indyjskim na podstawie oglądanych gazet oraz obejrzeć kolorowe stroje, które dzieci mogły również przymierzyć. Pokazowi fotografii i rekwizytów towarzyszył  bardzo ciekawy opis słowny okraszony poczuciem humoru pani Ani, anegdotami i osobistymi spostrzeżeniami. Podczas zajęć nie zabrakło też zabaw i tańców, podczas których 5 latki mogły wcielić się w zwierzęta indyjskie jak, np. słonie.
      Spotkanie przedszkolaków z panią Anią było niesamowitą i inspirującą do podróżowania lekcją przyrody, która poza uzyskaną wiedzą dostarczyła wielu wrażeń wywołując na twarzach dzieci dużo radości i uśmiechu.
 
 
 
Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza