Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w oddziałach zerowych oraz klasach I-III

11-09-2018
     3 września 2018 r. na sali gimnastycznej oddziały zerowe oraz uczniowie klas I-III uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Teresa Halina Duniewska serdecznymi słowami powitała wszystkich przybyłych na uroczystość w ośmioklasowej szkole podstawowej. Życzyła uczniom samych sukcesów, nauczycielom satysfakcji z pracy, zaś rodzicom - zadowolenia ze swoich dzieci. Zaproszeni goście: ksiądz Mirosław Niebrzydowski proboszcz parafii katolickiej pod wezwaniem Świętego Karola Boromeusza życzył całej społeczności szkolnej błogosławieństwa Bożego,
a przewodniczący Rady Rodziców pan Jerzy Dudel wielu sukcesów i wytrwałości w realizacji postanowień. Głos zabrała również pani sierżant sztabowa Marta Gawieńczyk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.
     Następnie uczniowie klasy II a integracyjnej pod kierunkiem pani Elżbiety Baczewskiej i pani Bożeny Puchalskiej oraz klasy II d pod kierunkiem pani Sylwii Timofiejuk zaprezentowali część artystyczną w której przedstawili wyjątkowość naszej szkoły poprzez wiersze i piosenki, które ukazywały, że pomimo obowiązków na każdej twarzy pojawi się uśmiech. Trafne okazały się również słowa jednej z piosenek : „Szkoła, nasza kochana szkoła, już z daleka nas woła, gdy życzliwych ludzi spotykamy tu, to w niej łatwo się odnajdziecie, nową przyjaźń znajdziecie, więc nie czekaj, do nas przyłącz się już”.
 
Życzymy wszystkim wytrwałości w zdobywaniu nowych umiejętności w roku szkolnym 2018/2019.
 
 
tekst:  Elżbieta Baczewska, 
Bożena Puchalska, Sylwia Timofiejuk