Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

VII Festyn Rodzinny

23-05-2018

     19 maja odbyła się Festyn Rodzinny pod hasłem „Mamo, tato! Pobawcie się ze mną”. Liczne stanowiska przygotowane przez nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości tematyką nawiązywały do różnych form spędzania czasu z rodziną. Uczestnicy festynu mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną na torze przeszkód, przeciągając linę zagrać w piłkę nożną. Dużą popularnością cieszyła się degustacja świeżo wyciskanych soków. Wyjątkową atrakcją był trening piłki ręcznej z klasą sportową naszej szkoły. Harcerze przygotowali szereg zabaw sportowo-animacyjnych.

     Festyn wzbogaciła obecność funkcjonariuszy policji, strażaków oraz żołnierzy z 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku. Dzieci poznały ciekawe gry planszowe a roboty z klocków lego wprawiły w ruch z pomocą instruktorów Misji Robotyki. Malowanie twarzy, malowanie na płótnach i pudłach, stoisko origami oraz cardmaking skutecznie pobudziły dziecięcą wyobraźnię. Szkoła języka angielskiego English Time przygotowała ciekawe zabawy językowe
i umożliwiła wykonanie zdjęć w foto-budce.

     Wszystkie łakomczuchy napełniały brzuchy pyszną pieczoną kiełbaską. Jak co roku rodzice przygotowali także stanowisko z domowymi wypiekami. Pieniądze z ich sprzedaży zostały przeznaczone na konkretny cel. W tym roku uzyskano kwotę 1400zł. Pieniądze zostaną przekazane potrzebującym uczniom naszej szkoły. Podczas festynu przewodniczący Rady Rodziców wraz z nauczycielami zachęcał do głosowania w konkursie Podwórko Talentów Nivea na naszą szkołę. Cały festyn urozmaicały występy taneczno-wokalne uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Serdecznie zapraszamy na VIII Festyn Rodzinny za rok.

 

Tekst: Karolina Onofryjuk