Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

4 latki z wizytą w Miejskiej Komendzie Policji w Białymstoku

19-06-2018

     Dnia 6 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Komendy Policji
w Białymstoku na zajęcia z cyklu „ Komisariat Młodego Policjanta”. 
     Dzieci w trakcie tych zajęć miały okazję do zapoznania się z wieloma zasadami bezpieczeństwa potrzebnymi do bezpiecznej zabawy oraz poruszania się po ulicach naszego miasta. Ponadto dowiedziały się na czym polega praca policjantów oraz jak należy zachować się w różnych sytuacjach, jak np. spotkanie z nieznajomym czy bezpańskim psem. Dzieci mogły zobaczyć również akcesoria policyjne, takie jak kajdanki czy megafon policyjny. Uczestniczyły też w praktycznych ćwiczeniach w postaci przejścia po oznakowanym przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizator świetlny. W kąciku kryminalistycznym maluchy mogły poćwiczyć na własnych palcach odbitki linii papilarnych. Na koniec spotkania otrzymały na pamiątkę zakładkę, na której same stawiały pieczątki oraz znaczki odblaskowe.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza

 GALERIA