Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Udział klas III i, III j w programie ,,Ognik"

18-04-2018
     Dnia 16.04.2018r i 23.04.2018r klasa IIIi oraz IIIj wraz z wychowawczyniami miały przyjemność odwiedzić Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą Nr 4 w Białymstoku.
     Uczniowie poznali białostockich strażaków oraz zapoznali się ze specyfiką ich zawodu. Po założeniu hełmów oraz kamizelek odblaskowych wszyscy udali się do pomieszczenia, gdzie wpływają zgłoszenia alarmowe. Osoba pełniąca dyżur wyjaśniła uczniom jakie czynności zostają podjęte bezpośrednio
po otrzymaniu takiego telefonu.
     Kolejna część zajęć odbyła się w Sali Edukacyjnej ,, Ognik", gdzie klasy mogły obejrzeć różnego rodzaju ubiory strażaka zakładane w zależności od rodzaju zagrożenia oraz obejrzeć filmiki animowane, które w przystępny sposób pokazywały jak zachować się podczas różnych sytuacji niebezpiecznych. Dodatkową atrakcją była możliwość wspinaczki po drabinie, dzwonienie dzwonkiem
oraz uczestniczenie w zaaranżowanej sytuacji, w której trzeba było jak najszybciej i najbezpieczniej ewakuować się z zadymionego pomieszczenia.
     Największym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy i sprzęt ratowniczy będący na wyposażeniu jednostki oraz tzw. ,,ześlizg", po którym strażacy zjeżdżają do garażu, gdy otrzymują zgłoszenie.
     Była to wspaniała lekcja, która przypomniała wszystkim w jaki sposób prawidłowo zachować
się w sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu i życiu, a także pokazała jak ciężki i wymagający jest zawód strażaka.
 
 
Wychowawczynie:
Ewa Frankowska,
Iwona Górska.