Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Orszak Trzech Króli

08-01-2018
     Dnia 06.01.2018r uczniowie naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, zorganizowanym przez władze miasta i Archidiecezji Białostockiej pod hasłem:
„Bóg jest dla wszystkich. Wszyscy do stajenki.” Zgodnie z regulaminem Organizatorów uczniowie naszej szkoły przebrali się w niebieskie peleryny symbolizujące Afrykę, a na głowach mieli korony. Orszak Trzech Króli rozpoczął się o 11.45 na Dziedzińcu Pałacu Branickich, przeszedł ulicami Białegostoku: Legionową, Skłodowskiej-Curie na Rynek Kościuszki. Uczestnicy zobaczyli trzech króli jadących powozem przez ulice miasta. Były sceny pierwszego grzechu, walki dobra ze złem oraz starcia aniołów z diabłami. Uczniowie wraz z 1,5 tysiącem osób z białostockich przedszkoli, szkół teatrów
i organizacji kościelnych włączyli się do odgrywanych scen. 
Ksiądz Arcybiskup, Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki powiedział, że Orszak „…w dzisiejszych czasach jest formą dobrej nowej ewangelizacji i docierania do człowieka z orędziem Bożego Narodzenia”. Przypominając historię mędrców podkreślił, że Orszaki Trzech Króli są w wielu miastach Polski i w wielu innych krajach.
     Publiczne wyznanie wiary buduje przekonanie, że wspólnota chrześcijańska jest siłą zakorzenioną
w Chrystusie, która generuje w nas nowe pokłady do działań na rzecz innego człowieka i odnawia jego życie duchowe.

 

Lucyna Czerniakowska i Edyta Karwowska