Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

19-01-2018
     Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
     Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak było i u nas.
     Dnia 9 stycznia w oddziale przedszkolnym odbył się bal karnawałowy, w którym udział wzięły dzieci z grup 0a, 0b i 4-latki. Tego dnia w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, piłkarzy, rycerzy, policjantów, Spider-Manów…… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
     Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatorkę, która przebrana
za królewnę zachęcała wszystkie dzieci do tańca. „ Przebierańcy” świetnie się bawili, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach        i konkursach proponowanych przez prowadzącą. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Skoczna i rytmiczna muzyka porywała przebierańców do tańca w rytmie samby, Kaczuch i muzyki dyskotekowej, znanej i lubianej przez dzieci. Pod koniec balu, kiedy przedszkolaki odpoczywały, przybył na bal  Święty Mikołaj z workiem prezentów. Przedszkolaki powitały go z wypiekami na twarzy, były zaskoczone ale szczęśliwe i zadowolone z upominków.  
     Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom
i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości przedszkolakom, a było to głównym celem tego balu.
     Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok…..
 
Test i zdjęcia: Beata Kulesza