Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Bezpieczni na drodze

07-11-2017

     Mając na uwadze bezpieczeństwo każdego, zwłaszcza pieszych w naszej szkole dnia 30.10.2017r. odbył się apel porządkowy dla wszystkich uczniów klas 0 - III. Montaż słowno – muzyczny ph. „Bezpieczni na drodze” przygotowali uczniowie z klasy II a i III j. Głównym celem przedstawienia było przypomnienie i utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz utrwalenie poznanych znaków drogowych. Dzieci recytowały wiersze, w których przypomniały o bezpiecznym zachowaniu na jezdni
i przestrzeganiu pięciu zasad ruchu drogowego. Nie zabrakło też piosenek, które mali artyści wykonali przy akompaniamencie gitary i z podkładem muzycznym. O tym, jak ważne są rozwaga i rozsądek podczas przekraczania jezdni, mówiły słowa piosenek, takich jak „Gapa”, „W drodze do szkoły”,
czy „Dobry sposób”. Publiczność śpiewała wspólnie z wykonawcami i nagradzała oklaskami występ artystów. Znaki drogowe, zebra oraz scenki odgrywane przez wykonawców sprawiły, że wszyscy poczuli się jak na prawdziwym skrzyżowaniu.

     Na koniec przedstawienia w celu zapamiętania i utrwalenia zasad przechodzenia na drugą stronę jezdni uczniowie z kl. II a i III j nauczyli swoich kolegów i koleżanki wiersza pt. „Gdy zamierzasz przejść ulicę”.

     Mamy nadzieję, że niezależnie od miejsca i sytuacji, w których się znajdziemy zawsze będziemy pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

 

GALERIA

Tekst: Nela Bielawska

Iwona Górska

Zdjęcia: Irena Rostkowska