Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

3-latki w Muzeum Historycznym

19-06-2017

      Dnia 12 czerwca 2017 wybraliśmy się z naszymi paniami do Muzeum Historycznego na lekcję interaktywną, Celem wycieczki było wzbogacenie naszych doświadczeń w wiedzę o rodzinnym mieście – Białymstoku. Podczas tej wizyty w jednej z sal zobaczyliśmy olbrzymią makietę Białegostoku za czasów Jana Klemensa Branickiego. Pan przewodnik wskazując różne budynki na tej ekspozycji opowiadał nam o historii naszego miasta. Potem zaprosił nas do kolejnego pomieszczenia, w którym znajdowały się stroje szlacheckie dla dorosłych i dzieci. Mogliśmy podziwiać te stroje słuchając opowieści przewodnika, dotykając ich , a nawet niektórzy z nas mogli je przymierzyć. Byliśmy zdziwieni, że ludzie nosili kiedyś takie stroje, jakże inne od strojów współczesnych. Gdy już dokładnie obejrzeliśmy tę ekspozycje , pan przewodnik zaproponował nam abyśmy podzieleni na grupy samodzielnie stworzyli strój szlachcianki i szlachcica przy pomocy różnych materiałów plastycznych. My, wybraliśmy do tego zadania kredki pastelowe i namalowaliśmy piękne stroje na przygotowanych dla nas kartkach. Byliśmy zadowoleni z efektów naszej pracy i zabraliśmy te ilustracje ze sobą do szkoły. Po powrocie pani Beatka zawiesiła je na ścianach naszej sali, aby przypominały nam o tym, czego dowiedzieliśmy się o Białymstoku i życiu ludzi w tamtych czasach.

GALERIA:

 

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza