Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Wspomnienie z wizyty przedszkolaków w SP 50 w klasie II b

17-05-2017

     Ten dzień był inny niż wszystkie. 9 maja do naszej klasy przyszli goście – dzieci z grupy VI – Samorządowego Przedszkola nr 32.
      Staraliśmy się pokazać dzieciom jak jest w szkole na lekcji. Przedszkolaki oglądały zdjęcia z przyrody. Mówiliśmy o zwierzętach żyjących nad rzeką: żurawiu, bobrach i ich żeremiach, rybitwach, kaczkach, bocianach, zaskrońcach, ropuchach i rybach. Oglądaliśmy slajdy przedstawiające wodne zwierzęta, żerowiska oraz miejsca ich zamieszkania. Następnie ustnie opisywaliśmy wygląd żurawia, aby potem w domu samodzielnie napisać opis tego pięknego ptaka. Do naszej lekcji w pewnym momencie przyłączyły się przedszkolaki, które udowodniły, że znają się na przyrodzie, bo prawidłowo odpowiadały na różne pytania. Pokazały również, że potrafią się szybko uczyć i pięknie rysować, gdy pani mówiła rymowane wierszyki one rysowały do nich obrazek. 
     Na zakończenie lekcji bawiliśmy się, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i było wesoło.
      Zanim goście wyszli do swojego przedszkola poznali budynek naszej szkoły i wiemy, że bardzo podobała im się sala gimnastyczna, bieżnia oraz stołówka szkolna.
            Cieszymy się, że dzieci nas odwiedziły, może we wrześniu spotkamy się, bo będą uczniami naszej szkoły.

    GALERIA:

 

 

 

            Tekst: Izabela Gimer