Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Ważne informacje

Pięćdziesiątka w barwach biało-czerwonych

04-05-2017

    Nasza szkoła przystąpiła do realizacji drugiej edycji projektu „W barwach biało - czerwonych” organizowanego przez Podlaską Rodzinę Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku w związku z obchodami Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Udział w projekcie polegał na opracowaniu i zrealizowaniu dostosowanego do potrzeb szkoły przedsięwzięcia, które zintegruje społeczność szkolną podczas przygotowania świątecznych dekoracji w szkole.

    Realizacja projektu „W barwach biało- czerwonych” w naszej szkole to żywa lekcja historii
i nowoczesnego patriotyzmu. Biel i czerwień opanowały naszą szkołę. Barwy narodowe pojawiły się w różnych miejscach i formach. Kotyliony, wstążeczki, flagi, kwiaty, baloniki, gazetki w salach i na korytarzach - to efekt pomysłowości i zaangażowania całej społeczności szkolnej. Uczniowie wzięli też udział w okolicznościowym konkursie plastyczno - historycznym: „Pięćdziesiątka w barwach biało – czerwonych”. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie witającej osoby wchodzące do szkoły. Wystawę zorganizowały i wykonały pani Alicja Drewicka oraz pani Renata Budźko.

      Kulminacyjnym punktem obchodów majowych świąt w naszej szkole był uroczysty apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji Majowej. Apel przygotowali uczniowie klasy 5b i 6a pod kierunkiem pani Renaty Budźko oraz pani Barbary Zimnoch.

     GALERIA:

    PREZENTACJA:

Renata Budźko