Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

3-latki z wizytą w teatrze

28-04-2017

    Teatr, to wspaniały, pełen magii i czarów świat, w którym niemożliwe – staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, warzywa zmieniają się w królewny albo rycerzy, latają dywany, a ze starej lampy wychodzi tajemnicza zjawa……..

    Dnia 19 kwietnia mieliśmy okazję obejrzeć w Białostockim Teatrze Lalek spektakl, pt: „Pan Brzuchatek”. Była to fascynująca opowieść o sympatycznym Panu Brzuchatku zamieszkującym wielki, niezwykły dom. Niesamowici aktorzy zaprosili nas do wspólnej zabawy i kreowania bajkowego świata. Mieliśmy przyjemność wnieść na scenę elementy domu bohatera, by potem wspólnie z aktorami stworzyć przytulne mieszkanko Brzuchatka i poznać „mieszkańców” kolejnych pięter jego domu. Aktorzy, prawdziwa scena, kolorowe kostiumy i rekwizyty przykuły naszą uwagę i wywołały na naszych twarzach prawdziwy zachwyt. Znakomita gra aktorów sprawiła, że śledziliśmy z ogromnym zainteresowaniem spektakl od początku do końca. Nie zapomnieliśmy także nagrodzić aktorów gromkimi brawami. Po powrocie do przedszkola długo opowiadaliśmy o swoich wrażeniach
i spostrzeżeniach związanych ze spektaklem.

Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!!

   GALERIA:

                                                                             

                                                                                        Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza