Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Akcja „Hałas – twój niewidzialny wróg”

03-04-2017

     W marcu zwróciliśmy uwagę uczniów i pracowników szkoły na problem hałasu. Samorząd szkolny zorganizował tzw. „szeptane środy”, co skłoniło uczniów klas IV –VI do zachowania ciszy. Uczniowie uczęszczający na Koło Młodego Przyrodnika wykonali oraz rozwiesili na korytarzach znaczki zachęcające do cichego zachowania na przerwach. Zaprojektowali i wykonali gazetkę poświęconą tematyce hałasu – jako problemu całej społeczności szkolnej.

     W klasach 0 – III odbył się apel pod hasłem „Hałas –twój niewidzialny wróg”, który przygotowali uczniowie klasy II c pod opieką pań Agnieszki Garstki i Jolanty Żukowskiej oraz uczniowie klasy I a integracyjnej pod opieką pań Ireny Rostkowskiej i Neli Bielawskiej. Dzieci recytowały wiersze, połączone z prezentacją ilustracji i nagrań dźwięków pochodzących ze środowiska naturalnego i urządzeń wytworzonych przez człowieka. Zaśpiewały  też piosenkę pt. „Hałas jest niezdrowy dla nas” oraz wystąpiły ze scenkę sytuacyjną na temat problemu hałasu w szkole. Gospodarze klas 0 – III otrzymali znak „Nie hałasuj”, który umieszczą w swojej sali, który będzie zawsze przypominał o konieczności zachowania ciszy.

     Uczniowie klas IV i V również uczestniczyli w apelu, podczas którego wykazali się wiedzą w quizie dotyczącym problemu hałasu i jego szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka.

     Wszyscy uczniowie klas 0 – V obejrzeli także krótki filmik pt. „Czarodziejskie rękawiczki” opowiadający o problemie osób niesłyszących.

    Hałas nam szkodzi – to fakt. Pokochajmy więc ciszę…

    GALERIA

zespół ds. promocji zdrowia,

 A. Morzy i J. Skarzyńska, A. Garstka, I. Rostkowska, N. Bielawska