Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

Klasa II c i klasa II e w Galerii im. Slendzińskich

27-02-2017

    Uczniowie klasy II e uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Dzieci miały niepowtarzalną okazję, by sprawdzić się w roli artysty. W pracowni, pod okiem edukatora, mając do dyspozycji czarne kartki, pastele olejne, tusze, pisaki, pędzelki, wykonały prace ukazujące sikorki na gałęziach drzew w zimowej szacie. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem, a efekt końcowy był imponujący.
    Z przyjemnością podziwialiśmy nasze małe dzieła na zorganizowanej wystawce.

    Następnie zabraliśmy prace do szkoły, gdzie wyeksponowane w naszej klasowej mini-galerii przypominają o nowych przeżyciach artystycznych.

    Uczniowie klasy II c uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Śladami Ludomira Sleńdzińskiego – pierwsza wizyta w galerii”. Zwiedzając galerię poznawaliśmy twórczość Ludomira Sleńdzińskiego. Wśród prac artysty widzieliśmy obrazy z pejzażem, portrety ludzi, których miał okazję spotkać, rzeźby
i płaskorzeźby. Mieliśmy również okazję porównać twórczość Ludomira Sleńdzińskiego z dziełami jego ojca i dziadka. Pani przewodnik opowiedziała nam ciekawostki z ich życia. Odkryliśmy też tajemnice warsztatu plastyka. Z wielkiej skrzyni Pani wyjmowała „skarby”: paletę, nożyczki, pędzle, młotek, farby, a my odgadywaliśmy czego używa do pracy malarz.

Wyjście do galerii było dla uczniów z obu klas wspaniałą okazją do kontaktu ze sztuką.

   GALERIA:

Tekst: Agnieszka Garstka, Marzanna Piotrowska, Jolanta Żukowska